vol.1 vol.2 vol.3

Přednáškový večer pro vývojáře

4. října 2018, 17:00 - 21:00 hod @ Microsoft Praha

Dotnet Talks, vol.1

Rezervovat místo zdarma

Pravidelný update znalostí pro vývojáře, kteří se zajímají o novinky ve světě .NETu a souvisejících technologií

Během večera se vystřídají v kinosále českého Microsoftu přední odborníci na současné moderní technologie a seznámí vás s novinkami, osvědčenými postupy a dalšími tipy, které souvisí s vývojem aplikací na platformě .NET.

ASP.NET Core Backend SQL Entity Framework Git Blazor Tooling HTTPS Security Web API Debugging DevOps SQL Server MVC C# Visual Studio CLI Architecture VSTS ... a další témata

Program, 4. října 2018
od 17:00 - 21:00

Miroslav Holec

Hostování ASP.NET Core aplikací od verze 2.1

Miroslav Holec

Jaké jsou rozdíly mezi verzemi ASP.NET Core 2.0 a 2.1 z hlediska deployování, hostování a správy projektu? Co je to ASP.NET Core runtime a k čemu nám slouží?

Odkazy
Jiří Činčura

Unit Testing s Entity Framework Core

Jiří Činčura

Možnosti testování s příchodem Entity Framework Core doznaly příjemných změn. Jaké možnosti nabízí EF Core pro psaní unit testů a jak na to správně a od lesa nám ukáže Jirka Činčura.

Odkazy
Jiří Kanda

Hostování NuGet balíčků

Jiří Kanda

Jaké jsou možnosti hostování NuGet balíčků ve světě .NETu? Jakou cestou se vydat, když chcete své NuGet balíčky publikovat veřejně nebo je pouze sdílet v rámci týmu? O praktické tipy a zkušenosti se s vámi podělí Jirka Kanda.

Odkazy
Robert Haken

Nový WinDbg a analýza memory dumpů .NET Core aplikací

Robert Haken

Oblíbené Robertovo téma je analýza memory dumpů. K čemu se vám to může hodit, jak analyzovat memory dump .NET Core aplikace a co z něj vyčíst se dozvíte v této přednášce.

Odkazy
Patrik Švikruha

Debugujeme kód na vyžadání se Source Link

Patrik Švikruha

Patrik představí formát PDB a s ním úzce související technologii Source Link, která umožňuje debugovat zdrojové kódy ze vzdálených repositářů přímo ve Visual Studiu.

Odkazy
Jan Hájek

ASP.NET Core Identity

Jan Hájek

Honza nás seznámí s tím, jaké autentizační mechanismy máme k dispozici v ASP.NET Core a jak je použít ve scénářích, které zahrnují jednotné přihlášení nebo získání dat o uživateli.

Odkazy
Délka přednášek se pohybuje mezi 30 - 45 minutami. Program je flexibilní a přizpůsobuje se aktuální situaci. Změny v programu jsou vyhrazeny.

Registrace na akci

Registrace na akci již byla ukončena.


Kam mám přijít?

Microsoft, Praha, Vyskočilova 1561/4a, 140 00 Praha 4

Parkování je možné u budovy Delta nebo v přilehlých ulicích

Miroslav Holec

Slovo organizátora

Miroslav Holec & HAVIT

Formou přednášek, workshopů, hackatonů a vývoje pomáhám vývojářským týmům implementovat nové technologie, navrhovat architekturu software a zefektivňovat práci v týmu. Rád pomáhám rozšiřovat povědomí o nových technologiích a dlouhodobě postrádám v čechách setkání formátu, v rámci kterého by vývojáři na jednom místě dostali příležitost poslechnout si zajímavé přednášky o novinkách ve světě .NETu. Věřím, že Dotnet Talks toto místo v komunitě zaplní.

Partneři setkání

Microsoft HAVIT Riganti